Америка губи от Уберландия и е извън полуфиналите на Campeonato Mineiro – Rádio Itatiaia

Снимка: Esttevão Germano / Америка

След седем години Америка не успя да се класира за последния етап на Campeonato Mineiro и отпадна от полуфиналите. Спестявайки притежателите да мислят за дуела следващия вторник (15) срещу Барселона де Гуаякил-EQU за Копа Либертадорес, Коелю беше победен с 2-1 от Уберландия тази събота на стадион Parque do Sabiá за 10-ия кръг от фазата. квалификация.

Коелю не е бил на път в Минейро от 2015 г., когато завърши класационния етап на пето място. Тъй като само първите четири се класираха за полуфиналите, отборът на alviverde беше елиминиран след 11 кръга.

С поражението в Triângulo Mineiro, Америка остава на пето място с 14 точки и няма повече шанс да достигне Caldense, който има 18. Остава само един кръг до края на квалификационната фаза за полуфиналите.

По този начин Коелю ще се състезава за трофея Inconfidência, който събира пето до осмо места в квалификационната фаза.

Уберландия остави дъното и зоната на изпадащите се изкачи до девето място с девет точки. В последния кръг, следващата събота (19), от 16:30 часа, отборът ще се изправи срещу Поусо Алегре в Мандузао, за да остане в модул I през 2023 г.

Само за да определим крайната позиция във фазата на класиране, Америка ще играе срещу Томбенсе в събота (19), от 16:30 часа, на Индепенденсия.

Играта

Първото полувреме беше с много малко положения и за двата отбора. По-склонен на терена Уберландия настоя за атака и бе отличен с гол в 24-ата минута. След свободен удар топката падна към Лукас Коелю, който изчисти играта и изби в корнер. Усещайки тежкото поле поради дъжд и без химия, Америка направи малко.

В началото на второто полувреме домакините се оплакаха от дузпа в Луандерсон, който падна в зоната, след като усети контакт отзад, но съдията нареди играта да продължи.

Под проливен дъжд в Parque do Sabiá, Uberlândia удължи резултата при невероятен провал на Airton. Страничният Келитън пусна удар при свободен удар от много далеч, топката беше в средата на вратата, но вратарят на Америка прие.

Заекът обаче отговори в следващата минута и намали разликата. Индио Рамирес получи топката на границата на полето и я завърши. Топката се отклони по средата и отиде в задната част на мрежата.

В последните минути Уберландия имаше шансове да направи трета: удари напречната греда и прати топката близо до гредата. Въпреки това отборът на Triangulo напусна терена с победата и отива в последния кръг в зависимост от собствените си сили, за да избяга от изпадане.

UBBERLAND 2 x 1 АМЕРИКА

Уберландия: Рафаел Робало; Келитън, Бруно Мая, Уилиам Минейро и Едуардо Тюрам; Майкон, Жоао Пауло, Луандерсон и Фелипе Пара (Марсио Джуниор, Матеус Мендес); Еливелтън (Рейналдо) и Лукас Коелю (Пауло Рене). Треньор: Пауло Фояни

Америка: Airton; Касерес, Конти, Густаво Маркес (Артур) и Жоао Пауло; Зе Рикардо (Каве), Хуниньо Валура и Индио Рамирес (Зе Витор); Матеузиньо (Густаво), Енрике Алмейда (Родолфо) и Фелипе Азеведо. Треньор: Маркиньос Сантос

Причина: 10-ти кръг на Campeonato Mineiro
Дата: събота, 12 март 2022 г. в 19:15 ч
Местоположение: Общински стадион Parque do Sabiá, в Uberlândia

Голове: Лукас Коелю (24’/1-во), Келитън (14’/2-о), Индио Рамирес (15’/2-о)

Жълт картон: Фелипе Пара, Луандерсон (Уберландия); Артър (Америка)