Лондрина победи Атлетико в дебюта на Адилсон Батиста в Паранаензе

Елтиньо остави своя отпечатък в Атлетико. Снимка: Рикардо Чикарели/LEC

Настоящият шампион от Парана поведе в търсенето на би този сезон. О лондончанин победи Аспирантите на атлетичен 1-0, в първия мач от четвъртфиналите на държавата, проведен сутринта на тази неделя (13), на Кафе стадион. Tubarão сега играе за равенство в рамките на една седмица, в 16:00, в Арена да Байшадаза напредване.

При дебюта на треньора Адилсън Батистакойто като играч беше разкрит в базовите категории на Hurricane през 80-те години на миналия век, домакините използваха изненадваща формация, с ветерана ляв бек Елтиньо (бивш-Парана клуб и коритиба) играе в рамката, като се има предвид липсата на Мосоро (ранени) в развъдния сектор.

Залогът се оказа правилен с 11 минути, когато нападателят кози направи страхотен индивидуален ход и сервира на Елтиньо, който откри резултата в северната част на щата. Още в началния етап Тубарао създаде поне три чисти шанса да увеличи предимството, но отборът спря на вратаря Страстта на Андерсън и на червено-черния лъч.

След почивката играта промени формата си и 1745-те фенове, които присъстваха на лондонската крепост, видяха Атлетико по-съсредоточен и проницателен в търсенето на равенството. Гредата, резервният вратар на Лондрина и грешките на червено-черните обаче в крайна сметка не успяха да преодолеят бариерата на местния отбор, който предпочете да защити минималното предимство.

От трибуните, треньорът Алберто Валентин последва представянето на Aspirantes, а за реванша тенденцията е притежателите да бъдат използвани в Arena da Baixada. И с него начело. Ако премине, Ураганът взема победителя коритиба и цианорта на полуфиналите.

Акула поглъща Урагана в първите 45 минути

С левия бек Елтиньо, облечен с фланелка с номер 10, отговорен за създаването на офанзивни игри, Лондрина се надяваше да изненада Athletico Aspirants от първите ходове на Estádio do Café. Въпреки това, който започна мача по-добре беше Ураган, който почти вкара в две минути, когато вратарят Матеус Ногейра почти изгубена топка от нападателя Ромул.

И това беше единственият път, когато Ромуло всъщност имаше шанс да отбележи. В първите 10 минути с центрирания и далечни удари гостите стигнаха до гола на албицелесте и посочиха, че ще търсят победата. Лондрина отбеляза напускането на топката на атлетикана, но остави пространства, които бяха експлоатирани от Rubro-Negro. Всичко определено се промени през първото полувреме след 11 минути.

При първото пристигане в атаката Каприни взе защитата на Атлетико да танцува и подаде на Елтиньо, който пристигна в зоната, за да победи вратаря Андерсон Пайшао. Предимството на Лондон напълно промени игратаа Тубарао започна да форсира много в контраатаките, защитавайки се по по-отстъпен начин, затваряйки се и не давайки място на Урагана.

В 21-ата минута вратарят Матеус Ногейра напусна контузен за влизането на Матеус Албино, но номер 12 на Лондрина на практика не проработи. Домакините продължиха да командват сблъсъка, като стигнаха още шест пъти до червено-черния гол. Имаше поне две важни спасявания на Андерсън и една топка на гредата. За втория оставаше малко.

Не съм доволен, техникът Уесли Карвальо отиде в съблекалнята много бързо при последния съдийски сигнал Леонардо Ферейра Лима. Всичко показваше, че ще настъпят промени през второто полувреме, от гледна точка на реакцията на Рубро-негро в мача.

Лондончанинът оставя времето да измине пред атлетичното отчаяние

продукцията на Жуниньо за влизане на Пиер беше единствената промяна, насърчавана от Карвальо за допълнителния етап. На терена практически нищо не се промени от страна на Атлетик, който продължи да пропуска много пасове и да спира в силния състав на Лондрина. Домакините всъщност започнаха да управляват предимството, пускайки времето.

На 10 минути Ураганът се измъкна от тежка контузия, когато защитникът Зе Ивалдо пропусна волана Джони Лукас а реферът даде само жълт картон. С всяка изминала минута нервността на гостите само се увеличаваше и вратарят Матеус Албино трябваше само да работи с центрирани топки в зоната си.

Рубро-негрите опитаха повече в последния етап, но не успяха да изравнят. Снимка: José Tramontin/athletico.com.br

Най-добрият шанс за равенство на Атлетик дойде на 23, когато Пабло Силес удари силно, стрелецът alviceleste пусна топката и когато Ромуло беше на път да отбележи гол, защитникът Саймон беше по-бърз и докосна долната линия. Този ход отбеляза обрат през второто полувреме, много по-нисък от спора, наблюдаван преди почивката в кафенето.

В 27-ата минута други две пристигащи в същата оферта почти доведоха равенството на Атлетико. Първо джадър удари гредата и след хода Ромуло удари силно и накара Матеус Албино да спаси Лондрина, който се оттегли и на практика се отказа от атаката почти през цялото второ полувреме.

Пет минути по-късно Ураганът поиска дузпа Дави Араужо, който току-що влезе, се оплака от натискане в зоната, но съдията нареди играта да продължи (мачовете на Паранаензе нямат VAR). Карвальо все още насърчаваше промени в практически целия офанзивен сектор в последните 15 минути на мача, но единственото нещо, което Атлетикс спечели на терена, беше серия от жълти картони.

Дори и присъствието на нападателя Даниел Круз (автор на изравнителния гол с Тубарао, в добавеното време, в първата фаза) този път имаше късмет. Все още има време за воланът Пиер е изгонен. Рубронегърът изостава на четвъртфиналите на Щат.