ПСЖ разби Бордо, но феновете освиркват Неймар и Меси за падането на Шампионската лига – 13.03.2022 г.

ПСЖ победи днес (13) Бордо на Парк де Пренс с 3: 0. Мачът, валиден за 28-ия кръг, бе белязан от протести на феновете на парижкия отбор. Головете отбелязаха Мбапе, Неймар и Паредес.

С резултата ПСЖ има 65 точки, водещи в шампионата. Бордо е последното място с 22.

Още преди топката да се търкаля, Неймар и Меси бяха основните мишени на протестите на феновете на ПСЖ. Само Мбапе беше аплодиран след елиминирането му от Реал Мадрид в средата на седмицата. Освиркванията на играчите продължиха през целия мач, въпреки участието на Меси в два гола и един от Неймар. В края на мача публиката отново освирква.

Мбапе открива резултата

В 23-ата минута на първото полувреме ПСЖ най-накрая успя да се впише в добър ход след нервността и напрежението, създадени от публиката. Меси даде страхотен пас към Вийналдум, който игра точно за Мбапе. Французинът нахлу в зоната и изби в корнер, ниско, без шанс за защитата на вратаря на Бордо. Той беше силно аплодиран от тълпата.

13.3.22 – Килиан Мбапе от ПСЖ празнува първия си гол срещу Бордо

Изображение: BENOIT TESSIER/REUTERS

Неймар се разширява, но освиркванията продължават

В началото на второто полувреме ПСЖ успя да удължи резултата, този път с Неймар, в 6-ата минута. Меси за пореден път участва в играта, като даде страхотен пас на Хакими, който нахлу в зоната и игра назад, намирайки Неймар практически сам, готов да отклони към мрежата. Бразилецът празнува срамежливо, между разделени реакции на публиката, с освирквания и аплодисменти.

VAR отменя дузпа за ПСЖ

В игра, в която топката премина покрай Меси, Мбапе и Неймар, Вийналдум беше съборен в зоната от бразилеца Марсело в 10-ата минута. Реферът отсъди дузпа в офертата, но VAR прегледа офертата и видя, че играчът е в офсайд. Марсело, който получи жълт картон, запази дузпата за рефера.

ПСЖ се разширява с Паредес

На 15 години Паредес притежава собствена пиеса. Той започна хода, имаше попадение вътре в наказателното поле, но топката остана за аржентинеца, който с един ход се отърва от Ахмеходжич и Онана и ритна красиво с левия крак, високо, в мрежата. Публиката като цяло празнува гола на халфа.

ЛИСТ С ДАННИ

ПСЖ 3 х 0 Бордо
причина: 28-ми кръг от първенството на Франция
Дата: 13.03.2022 г
място: Парк на принцовете
час: 9 сутринта (от Бразилия)
Жълти картони: Паредес (ПСЖ), Гилавоги (БОР), Удин (БОР), Марсело (БОР)
червени картони:
цели: Мбапе (ПСЖ), на 23′ от първото полувреме (1-0); Неймар (ПСЖ), на 6′ от второто полувреме (2-0); Паредес (ПСЖ), в 15′ на второто полувреме (3-0);

ПСЖ: Навас, Хакими (Керер), Маркиньос, Кимпембе, Нуно Мендес (Диало), Данило Перейра, Паредес, Вийналдум (Дракслер), Неймар, Мбапе и Меси. Треньор: Маурисио Почетино.

Бордо: Пусен, Грегерсен, Марсело, Ахмеходжич, Кватенг, Гуилавоги, Онана (Игнатенко), Удин (Менса), Адли (Дилросун), Уи-Джо Хванг (Нианг) и Елис (Мара). Треньор: Дейвид Гуион.