Heat затваря серията срещу Hawks, за да се класира за полуфиналите на Изтока

Играейки на FTX Arena, Маями Хийт затвориха плейофната серия срещу Атланта Хоукс, като спечелиха мач 5, този вторник (26), с 97-94 и се класираха за полуфиналите на Източната конференция. Дори и без Джими Бътлър, който беше отстранен от мача заради възпаление на коляното, домакините дадоха още един урок по защита и изкараха страхотна вечер от Виктор Оладипо и Бам Адебайо. Жегите очакват победителя от Филаделфия 76ърс и Торонто Раптърс.

Повече от 19 000 души видяха отбора на Ерик Споелстра да наложи силен знак през целия мач, главно върху Трей Йънг. По този начин звездата на Хоукс имаше още едно слабо представяне в серията и отбеляза само 11 точки, с много ниска употреба в полеви удари (2-12). От друга страна Оладипо, който спечели повече минути при отсъствието на Бътлър, знаеше как да командва отбора и отбеляза 23 точки, докато Адебайо се справи много добре от двете страни на корта. В резултат на това центърът завърши мача с дабъл-дабъл от 20 точки и 11 борби.

Йънг не можеше да създава пиеси за отбора или за себе си. И така, за да се опита да запази Атланта жива в битката, Де’Андре Хънтър пое отговорността и заяви рекорда си в кариерата си с 35 отбелязани точки тази вечер. От тях 18 бяха само в последната четвърт, което запази надеждите на Хоукс живи до края. Освен това крилото изравни рекордните в кариерата 11 борби, но индивидуалните му усилия не бяха достатъчни.

По този начин Маями Хийт подкрепиха квалификацията за следващата фаза в постсезона и очакват победителя от сблъсъка между Сиксърс и Раптърс, който ще изиграе шестия мач от водената от Филаделфия поредица тази сряда (27).

Джа Морант блести в края, а Гризлис побеждава Тимбъруулвс

С наелектризиращ край, Мемфис Гризлис се възползваха от серията, като победиха Минесота Тимбъруулвс със 111-109 с брилянтно изпълнение на Джа Морант в последните минути и с правото на решаващата топка от звездата. Играейки у дома, Гризлис изоставаха с десет точки в таблото, докато играчът, който се развиваше най-добре в НБА, не обърна играта сам и дори превърна полагането, което даде крайните числа на дуела. Морант отбеляза 11 точки в последните две минути на мача. Това е така, защото защитникът се възползва от напускането на Патрик Бевърли от корта за превишаване на лимита на фалове. В края на краищата, фланелка 12 бе реализирала само един удар от корта, докато беше отбелязан от ветерана, но след напускането му употребата се разви, особено при свободните хвърляния.

Морант също флиртува с трипъл-дабъл, като завърши вечерта с 30 точки, 13 борби и 9 асистенции и към него се присъедини Дезмънд Бейн, който отбеляза 28 точки. От друга страна, големият акцент на Тимбъруулвс беше Карл-Антъни Таунс с 28 точки и 12 борби, в допълнение към Антъни Едуардс с 22 точки. По този начин Мемфис прави 3 към 2 над съперника. Сега отборите играят шести мач от плейофната серия в петък (29), в Target Center. Победа класифицира Гризлис за полуфиналите на Западната конференция.

Сънс се възстановява и побеждава паликанците в Аризона

Все още без Девин Букър, Финикс Сънс успяха да се възстановят от загубата си в мач 4 и победиха Ню Орлиънс Пеликанс със 112-97, в последния мач от кръга този вторник. Крис Пол имаше страхотно представяне с 22 точки и 11 асистенции, но връхната точка в мача беше Микал Бриджис. Това е така, защото крилото отбеляза 31 точки с добра употреба в полеви удари, в допълнение към четири блокади за 46 минути на корта. За “Пеликанс” Брандън Инграм отново беше реализатор с 22 точки, а Си Джей Макколъм имаше 21 точки.

По този начин Пеликънс се опитаха да запазят същия темп на отбелязване от последния мач, но със силна първа четвърт от Сънс отборът на Аризона откри добро предимство, което беше управлявано през целия мач. Седмият мач от плейофната серия ще бъде следващия четвъртък (28), като Финикс може да приключи сблъсъка.

(1) Атланта Хоукс 94 x 97 Маями Хийт (4)

акценти

Атланта

Де’Андре Хънтър: 35 точки, 11 борби, три откраднати топки и 10-11 свободни хвърляния
Кевин Хуертер: 12 точки и 3 асистенции
Данило Галинари: 12 точки
Трей Йънг: 11 точки, осем борби, шест асистенции, 2-12 от терена

Маями

Виктор Оладипо: 23 точки, три асистенции, три откраднати топки и 3-6 от периметъра
Бам Адебайо: 20 точки, 11 борби и 4 асистенции
Тайлър Херо: 16 точки и 4 асистенции
Макс Струс: 15 точки, пет борби, 3-8 от периметъра
Калеб Мартин: десет точки и четири борби

(2) Минесота Тимбъруулвс 109 x 111 Мемфис Гризлис (3)

акценти

Минесота

Карл-Антъни Таунс: 28 точки, 12 борби, три откраднати топки и 5-7 от периметъра и 9-9 при свободни хвърляния
Антъни Едуардс: 22 точки при 3-9 от периметъра
Д’Анджело Ръсел: 12 точки и 8 асистенции
Taurean Prince: десет точки, три борби и три асистенции

Мемфис

Джа Морант: 30 точки, 13 борби, девет асистенции, три откраднати топки и 11-17 свободни хвърляния
Дезмънд Бейн: 25 точки, четири борби, три блокади, 3-8 от периметъра
Брандън Кларк: 21 точки, 15 борби и 3 асистенции
Джарен Джаксън-младши: 12 точки и пет борби

(2) Ню Орлиънс Пеликанс 97 x 112 Финикс Сънс (3)

феникс

Микал Бриджис: 31 точки, пет борби, четири блокади и 12-17 от терена, 4-4 от периметъра
Крис Пол: 22 точки, 6 борби, 11 асистенции и 3 откраднати топки
Деандре Айтън: 19 точки, девет борби и три асистенции
Камерън Пейн: 12 точки и три борби